26-3-2015 Thema: Karakteriseer je dorp en vrij werk (door Alice Hatzmann)

We hebben vandaag een kijkje kunnen nemen in de dorpen van onze leden. De leden gingen er ook zelf iets over vertellen, weer iets geleerd. Gelukkig komen onze clubleden niet allemaal uit Gieten en zagen we daarom ook veel variatie voorbij komen. Nooit geweten dat Gasteren zoveel ondernemers heeft dat je er een mooie serie van kunt maken. En in Gieterveen zelfs twee mooie kerkjes, ze stonden wel scheef maar we weten niet of dat daadwerkelijk zo is of dat dat kwam door het standpunt en de groothoek. Maar ook daar een molen en een roe; voor mij jeugdsentiment, want daar heb ik ooit (ja echt waar, alweer 20 jaar geleden) Country Line Dance gedaan. Tsja, een verloren weddenschap en dan eindigt het vaak in de kroeg en dan zelfs in Gieterveen. Maar gelukkig ontdekte ik vrij snel daarna een leuke fotoclub! Natuurlijk zagen we ook mooie plaatjes van Gieten, De Hondsrug en Bonnen, allemaal mooie/rustige plekken. Maar helaas ook verval en leegstand in Gieten en in Vries.
En wat een prachtige portretten van onze dorpsicoon: Jacob (Broer) Pepping, helaas kan hij ze zelf niet meer zien en bewonderen. Sommigen van ons hebben al flink geoefend met de filters, wat mooie resultaten gaf. Prachtige avondfotografie in Stadskanaal, zelfs zonder fietsers wat al een kunst op zich was, begreep ik. En de nieuwe Jumbo van Jan Abbas in Gieten. Maar ook mooie foto’s van driehoeken in het water. Al met al weer een leuke, gezellige en leerzame avond.

Onderstaand een contactsheet van een selectie van de getoonde foto's.