SELECTIE FMDV (door Betty Mulder)

 

De foto's voor FMDV (Foto Manifestatie Drenthe en Vechtdal) 2015 moesten weer worden uitgekozen deze avond.

De belangrijkste punten waaraan een ‘goede’ foto moet voldoen volgens de aanwezigen zijn :
- Goede techniek;
- Goede compositie;
- Vernieuwend;
- Zegging;
- Perfecte afwerking.

Het gedeelte voor de pauze werd door Herrie gepresenteerd en het deel na de pauze door Jan.
Er moest even wat extra uitleg van Jan komen om de puntenverdeling te verduidelijken.
Per persoon werd door de aanwezigen de beste foto beloond met 5 sterren, de daaropvolgende foto kreeg 3 sterren en de minst mooie foto werd bedeeld met 1 ster.

De foto van Martin zorgde voor een grappige discussie. Enkele aanwezigen wilden op één van zijn aangeleverde foto's het bootje rechtsonder laten zinken. Het bootje mocht uiteindelijk blijven. Tineke had nog een extra foto toegevoegd, die zonder light-room was gemaakt. Helaas voor haar, er waren maar drie foto's toegestaan.

Uiteindelijk gaan alle foto's die 5 sterren hebben gekregen mee. Ook zijn er nog zeven foto's uit de 3 sterren gekozen en nog twee voor reserve. Iedereen was tevreden met de gekozen foto's.

Jan benadrukte nog, dat de foto's met heel veel zorg moeten worden afgeleverd in een heel netjes uitgesneden passe-partout. De kleur van een passe-partout mag ieder zelf bepalen.
De foto's moeten op vast karton worden geplakt, want ze komen in een lijst zonder glas.

De tentoonstelling zal in Meppel zijn.

We hopen op veel succes.